Komunikowanie o bólu za pomocą wzroku. Nowy moduł w C-Eye’u.

Jak „powiedzieć”, że nas coś boli kiedy nie możemy nic powiedzieć, ani ruszyć ręką? Wydaje się niemożliwe. Z takim problemem borykają się sparaliżowani 4-kończynowo pacjenci po urazach neurologicznych. Jest jednak rozwiązanie!

Nowy moduł komunikacji o bólu w C-Eye’u

W listopadzie pojawiła się nowa aktualizacja w C-Eye’u, która posiada cały nowy moduł komunikowania o bólu.

SKALA BÓLU

Tablica Skala bólu umożliwia pacjentowi wskazanie na skali od 0 do 10 liczby odzwierciedlającej nasilenie bólu (0 – nie boli, 10 – ból nie do wytrzymania).

Skala dostępna jest w dwóch wariantach – jako skala numeryczna oraz skala obrazkowa.

Pod skalą umieszczone zostały dodatkowe przyciski z komunikatami umożliwiającymi podstawowy dialog.

skala bolu

WSKAZYWANIE BÓLU

Tablica Wskazywanie bólu umożliwia pacjentowi wskazanie na grafice miejsca, w którym odczuwa ból. Miejsca wskazane wzrokiem zaznaczają się na czerwono.

ból_2
ból

Tablice można dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta np. poprzez zmianę grafik.

SKALA SAMOPOCZUCIA

Skala samopoczucia umożliwia pacjentowi wskazanie na skali numerycznej od 0 do 10 liczby odzwierciedlającej jego samopoczucie (0 – złe samopoczucie, 10 – dobre samopoczucie).

Skala samopoczucia

INNE DOLEGLIWOŚCI

To sekcja zawierająca tablice do komunikowania innych dolegliwości odczuwanych przez pacjenta takich jak np. odczuwanie temperatury otoczenia, uwieranie, głód.

inne dolegliwsci

Korzyści płynące z możliwości komunikowania o bólu przez pacjentów

  • Pacjent czuje się zaopiekowany i ma poczucie, że w każdej chwili może jasno zakomunikować, że coś go boli, a nie liczyć na to, że otoczenie odbierze sygnały bólowe, które często są bardzo ukryte.
  • Opiekunowie mają poczucie, że nie przegapią żadnych niepokojących symptomów u pacjenta.
  • W skrajnych przypadkach umożliwia nawet ratowanie życia – pacjent może w sposób jasny zakomunikować co i gdzie go boli oraz z jakim natężeniem, co pozwala podjąć szybkie kroki. Przykładem może być zapalenie wyrostka, gdzie konieczna jest szybka interwencja chirurgiczna, dlatego jeśli pacjent wystarczająco szybko zakomunikuje, co i gdzie go boli, jest ogromna szansa na uratowanie jego życia.

Zainstalowanie aktualizacji

Wszyscy klienci, którzy posiadają C-Eye’a zakupionego w AssisTech otrzymali na mejla informacje dotyczące najnowszej aktualizacji C-Eye’a. Jeśli z jakichś przyczyn mejl do Was nie dotarł prosimy o kontakt mejlowy: kontakt@assistech.eu

Opis aktualizacji

Zobacz nasz katalog produktów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment