Terapia, edukacja i zabawa dla najmłodszych

Aplikacje eyeLearn® i eyefeel®

Jak wspomóc terapię dziecka, które się nie komunikuje w sposób werbalny?

Często terapeuci jak i opiekunowie dzieci z niepełnosprawnością pytają nas jak mogą urozmaicić terapię swoich podopiecznych.

Jak dobrze wszyscy wiemy, dzieci najlepiej uczą się przez zabawę i właśnie tutaj na pomoc przychodzą dwa programy edukacyjno – terapeutyczne: eyefeel® i eyeLearn®, które można obsługiwać zarówno wzrokiem, jak i dotykiem.

Czym są te programy?

Zarówno eyefeel®, jak i eyeLearn® to autorskie programy AssisTech (producenta znanego w Polsce „cyberoka” – systemu C-Eye), które powstały z myślą o najmłodszych, a ich głównym celem jest wsparcie terapii, edukacji i komunikacji osób z niepełnosprawnością (głównie z zaburzeniami rozwojowymi, deficytami poznawczymi i wzrokowymi).

dzieci

Zawierają one kolorowe animacje, gry oraz zadania, które dzięki atrakcyjnej formie przekazu, działają motywująco na dzieci. Często wykorzystywane są przez terapeutów jako element nagrody za wykonane ćwiczenia, gdy są źródłem radości i dużym bodźcem do kontynuowania terapii.

Aplikacja dostępna jest jako samodzielny program lub jako moduł zintegrowany z systemem C-Eye®, który można obsługiwać wzrokiem.

Zawiera moduł gier i animacji, komunikację oraz moduł odtwarzania multimediów takich jak np. muzyka czy filmy. Głównymi atutami eyefeela są możliwość tworzenia własnych materiałów terapeutycznych i plansz komunikacyjnych (komunikacja AAC)

oraz przyjazne dla oka animacje interaktywne

Zachęcamy do obejrzenia webinaru poświęconego użyciu eyefeela, prowadzonego przez wybitną terapeutkę – Edi Tyszkiewicz (jej profil na Facebooku https://www.facebook.com/neurorehabilitacja.ceye.komunikacja).

Eyefeel świetnie sprawdza się jako narzędzie terapeutyczne w warunkach domowych. Wymaga instalacji na laptopie lub tablecie z systemem operacyjnym Windows.

Ponadto obecnie eyefeel jest dostępny już od 290 zł (licencja na 6 m-cy). Osoby, które wciąż są nieprzekonane – zachęcamy do zapoznania się z możliwościami i potencjałem terapeutycznym eyefeela poprzez zainstalowanie i przetestowanie wersji demo aplikacji (demo daje dostęp do wszystkich funkcjonalności eyefeela na okres 14 dni).

Program eyeLearn® to multimedialne narzędzie do nauki i zabawy, a struktura aplikacji nawiązuje do podstawy programowej kształcenia specjalnego.

eyeLearn® przeznaczony jest głównie dla:

  • nauczycieli i pedagogów (pracujących w przedszkolach i szkołach podstawowych),
  • terapeutów (m.in. logopedów, psychologów, terapeutów AAC, terapeutów zajęciowych itp.)
  • rodziców i opiekunów, którzy w kreatywny sposób chcą rozwijać wiedzę i umiejętności swoich dzieci.

eyeLearn® zawiera rozmaite ćwiczenia poznawcze, treści dydaktyczne czy elementy nauczania szkolnego z zakresu matematyki, przyrody, plastyki itp.

Program można zainstalować zarówno na komputerze, tablicy interaktywnej, tablecie jak i na C-Eye’u®.

O eyeLearnie® również powstał webinar prowadzony przez Edi:

Czy te programy można wykorzystywać tylko do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością?

eyefeel® i eyeLearn® z powodzeniem są wykorzystywane w szkołach, gdzie uczą się dzieci w pełni sprawne. Wpierają one koncentrację, poprawiają skupienie oraz mogą być formą zabawy, rozrywki i nagrody. Przykładem może być Morskie Przedszkole w Gdańsku, w którym codzienną pracę z dziećmi wspomaga eyeLearn®, zainstalowany na tablicach i monitorach interaktywnych:

http://morskieprzedszkole.pl/eyelearn,512,pl

Terapeuci o eyefeelu i eyeLearnie

Zobacz nasz katalog produktów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment